O postupujících do finále prestižní soutěže vín VINAŘ ROKU 2010 je rozhodnuto

Tisková zpráva, Český archiv vín - Petr Marek

Prostory rezidence primátora hl. města Prahy se na jeden týden změnily v degustační centrum prestižní soutěže vín VINAŘ ROKU 2010.

Klimatizovaný degustační sál a zázemí zajišťující vynikající skladovací podmínky pro všechny soutěžní vzorky se staly optimálním místem pro senzorické hodnocení kvality vín. Primární degustační komise hodnotily od pondělí 19. do pátku 23. července na 500 vín z celé České republiky. To vše proto, aby vybraly nejlepší vína v jednotlivých soutěžních kategoriích a zároveň nominovali osm nejlepších kolekcí vín do finálového kola, které proběhne 18. 8. 2010 za účasti hned několika držitelů titulu Master of Wine a špičkových tuzemských degustátorů. Na základě výběru odborných hodnotitelů tak do finálového kola postupují:
Loňský vítěz
Vinařství Valihrach - Josef Valihrach z Krumvíře
Dále pak
Rodinné vinařství Springer - Pavel Springer z Bořetic
Vinařství Skoupil - Petr Skoupil z Velkých Bílovic
Vinařství Krist - Tomáš Krist z Milotic
Vinařství Metroflora - Lubomír Gregorovič z Milotic
Livi Dubňany - Libor Jestřáb z Dubňan
Vinařství Ing. Richard Tichý z Hrušek
Vinařství Čech - Jan Čech z Tvrdonic


Finálová mezinárodní komise tedy znovu přechutná čtyřicet vzorků reprezentující produkci těchto osmi finalistů a rozhodne o konečném pořadí.
Ivo Dvořák, John Salvi, Jonathan Pedley, Libor Nazarčuk, Sarah Abbott a Klára Kollárová jsou dostatečnými garanty nezávislosti a odbornosti celého hodnocení.
Vyhlášení výsledků a galadegustace všech soutěžních vzorků proběhne následující den, tedy ve čtvrtek 19. 8. 2010 ve velkém sále Paláce Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Do distribuce se dostalo i omezené množství vstupenek pro veřejnost, které jsou nabízeny prostřednictvím sítě Ticketpro.

Soubory ke stažení

Pozvánka na galadegustaci
pdf, 465687
Tisková zpráva
doc, 29696

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína