VOC jako známka kvality

Vína originální certifikace neboli VOC jsou specifická tím, že hrozny, ze kterých jsou vyrobena, pocházejí výlučně z vinic ležících ve schválených polohách daného regionu. Proto tato vína mají svůj jedinečný charakter, typický právě vybraný region.

Vinaři sami vyberou vinařské tratě, které jsou pro výrobu VOC nejvhodnější. Tento přísný výběr poloh s originálním půdním složením a klimatickými vlivy dává vínům jedinečné vlastnosti. Do systému VOC jsou zařazeny také jen nejtypičtější odrůdy daného regionu. Vinaři sami v rámci sdružení stanovují, která vína by měla nést známku VOC, hodnotí je, ověřují původ hroznů a charakter vyráběných vín.

Označení VOC existuje souběžně s tzv. germánským systémem dělení vín na jakostní, jakostní s přívlastkem a podobně. Označení VOC je obdobou apelačních systémů užívaných v jižních vinařských zemích, jako je Francie (AOC), Itálie (DOC) nebo Rakousko (DAC).

FB VOC

Čím jsou vína originální certifikace výjimečná?

Především jsou to specifické přírodní podmínky, unikátní půdní složení a deklarovaný původ hroznů. To vše, podpořeno šikovností, péčí a citem místních vinařů, dává vínům originální certifikace osobitý a originální charakter, který se lahev od lahve nemění. Zákazník zejména ocení, že každý rok bude to jeho víno takové, jaké očekával. Vína originální certifikace projevují typické vůně a chutě odrůd pro daný vinařský region.

Jaká máme Vína Originální Certifikace?

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína