Vína z Moravy mají medaile z prestižní americké soutěže

Aktualne.cz, 16.7.2008

Moravská vína uspěla na nejuznávanější soutěži ve Spojených státech, International Wine Competition San Francisco.

Ze soutěže, která se považuje za vstupní bránu na trh s vínem ve Spojených státech, moravští vinaři přivezli dvě stříbrné a dvanáct bronzových medailí.Ocenění tak získalo každé druhé víno z Česka, které na soutěž přivezlo šest vinařských společností.Celkem se soutěže, ve které se letos vína hodnotila v Los Angeles, účastnilo na 1150 vinařství z 21 zemí světa.

Úspěch i pro červené

Nejúspěšnějším vinařem z Česka se na soutěži stal Petr Skoupil z Velkých Bílovic, který získal hned pět ocenění a zároveň prestižní cenu Best of Nation. Medaile si odvezla i vína z Vinných sklepů Valtice nebo Vinných sklepů Lechovice.
A kromě bílých vín z Moravy na soutěži uspěla červená vína, ta získala dvě medaile.Jde o další úspěch tuzemských vinařů.
Letos už na jedné z největších světových soutěží - Concours Mondial de Bruxelles, která se uskutečnila ve francouzském Bordeaux - získali vinaři šest zlatých a jedenáct stříbrných medailí.

Úspěchy i v Evropě

Vinaři se už také prosadili i na další velké světové výstavě, Vinalies Internationales v Paříži.Česko se v počtu získaných medailí umístilo v Paříži na šestém místě, a dostalo se tak před vinařské velmoci, jako je například Austrálie nebo Chile.


Tomáš Franěk


Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína