Vinařství Knoll

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O vinařství

Příběh vinařství se začal psát v roce 2012 ve sklepě po pradědovi, po kterém bylo vinařství pojmenováno. Vyrábíme víno ve Velkých Pavlovicích, které jsou součástí mikroregionu zvaném MODRÉ HORY. Při výrobě klademe důraz na to, aby každý ročník odrážel to, co matka příroda vyprodukovala. Ale hlavně naši práci děláme s láskou a to si troufáme říct, že se na výrobě vín podepisuje nejvíc. Naše vína můžete ochutnat již ve třech provozech - vinném sklepě Pod Křížkem, kavárně Knoll: na kávu & pohárek v Lednici a Kamenném sklepě ve Velkých Pavlovicích.

Kontakty a služby

Služby

 • Parkoviště pro 6 aut
 • Řízená degustace na objednávku
 • Nabídka vlastních vín
 • WC v zařízení
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  35 000 lahví
 • Rozloha vinic
  3 ha
 • Cenové rozpětí
  199-350 Kč

Pocházím ze dvou vinařských rodin. Oba pradědové i dědové měli malá vinařství, která jim sloužila k menšímu přivýdělku a primárně pak pro vlastní potřebu. Výroba vína byla pro stařečky tradice, ale hlavně láska.

Vinařství jsem založil v roce 2012 s kamarádem. Tehdy jsme jako mladí kluci začali sbírat zkušenosti od svých otců a dědů. Vzpomínky na naše začátky jsou úsměvné. Tak jako všichni začínající vinaři jsme vlastnili pouze motyky, několik řádku vinohradů a malý sklep, kterým mě obdaroval děda Petr. V současné době se již oba samostatně věnujeme práci na vlastních vinařstvích. Pěstování a výroba vína nám dělá velkou radost a jsme šťastní, že můžeme v životě tvořit něco, co nás baví a co nás naplňuje.

Naše viněta a název vinařství KNOLL je odvozena od prvotního sklepa, kterým mě obdaroval děda Petr. Sklep vystavěl můj praděda Franz Knoll, který ho předal dědovi a ten následně mě. Mým přáním bylo, aby viněta a název vinařství byli odkazem právě na tento sklep a byli mi připomínkou na krásné, ale někdy i náročné začátky mé vinařské cesty. V roce 2022 se ke mě přidala moje přítelkyně Petra a společně jsme zrekonstruovali a otevřeli kavárnu/vinárnu Knoll: na kávu & pohárek v Lednici u zámku s myšlenkou skloubit víno, výběrovou kávu a kvalitní produkty z blízkého okolí.

V současnosti se plně věnujeme třem různým provozům, kde můžete naše vína ochutnat. A to Velkých Pavlovicích v nově zrekonstruovaném Kamenném sklepě, původním vinném sklepě Pod Křížkem v Lednici a kavárně Knoll: na kávu & pohárek v Lednici.


Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Zemské víno
Dosažená ocenění

KRÁL VÍN
2021: VELKÁ ZLATÁ - Frankovka 2019, ZLATÁ MEDAILE - Frankovka blanc de noir 2021, STŘÍBRNÁ MEDAILE - Sylvánské zelené 2021,
2022: STŘÍBRNÁ MEDAILE - Pinot gris 2021, STŘÍBRNÁ MEDAILE - Pálava 2021, STŘÍBRNÁ MEDAILE - Pinot blanc 2021, STŘÍBRNÁ MEDAILE - Frankovka rosé frizzante 2021,
2023: VELKÁ ZLATÁ - Chardonnay 2022, ZLATÁ MEDAILE - Pálava 2022, ZLATÁ MEDAILE - Frankovka blanc de noir 2022, ZLATÁ MEDAILE - Pinot Blanc 2022, STŘÍBRNÁ MEDAILE - Pinot Gris 2022

Speciality v nabídce

Široká nabídka vín - od suchých, polosuchých, polosladkých až po sladká.
Již několikátým rokem vyrábíme také PET-NAT.

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína