Vincenc Jaštík Vinařství

O vinařství

Kouzlo vinohradu a požitek z výroby vlastního vína objevil pradědeček Jaštík už před 100 lety. V srdci kyjovského Dolňácka, ve Vacenovicích, zasadil vinohrad a vyrobil z něj své první víno. Od té doby se změnilo mnohé, ale rodinná tradice zůstala. Nyní mezi stěžejní odrůdy Vinařství Jaštík patří Chardonnay, Aurelius, Pálava, Hibernal, Sauvignon, Dornfelder a Zweigeltrebe.

Kontakty a služby

Služby

 • Parkoviště pro 10 aut
 • Parkoviště pro 5 autobusů
 • Úschovna pro 8 kol
 • Řízená degustace na objednávku
 • Nabídka vlastních vín
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  3 000 lahví
 • Rozloha vinic
  2 ha
 • Cenové rozpětí
  100-150 Kč

Děda Jaštík tradici nepustil a zasadil vinohrad tam, kde v současné době roste vinná réva Vinařství Jaštík. Otec Jaštík ve vinném dědictví pokračoval a jako jeden z prvních ve Vacenovicích zasadil vinohrad na rýnsko-hessenské vedení, tedy s drátem u sloupků. O vinice se stále s láskou stará i ve svých 79 letech.

V roce 2004 jsme vyklučili staré vinohrady a vysadili nové. Tradice vinohradnictví se tak v rodině drží už třetí generaci a vinařství hospodaří na 2,5ha vinohradů v katastru Vacenovice.

Naše malé rodinné vinařství se specializuje na výrobu vína pouze z vlastních hroznů. Chuť našeho vína, jedinečného a nezaměnitelného produktu, necháváme vyniknout díky moderním postupům a trendům v našem vinném sklepě. Tyto aspekty se snoubí s tradicí pěstování vinné révy, na které si zakládáme.

Viniční trať Vinohrádky, s jižní a jihovýchodní expozicí, je zahalena hlinitopísčitou půdou. Suché klima nedaleké „moravské sahary“ a hustá výsadba jsou ideální kombinací pro získávání hroznů nejvyšší kvality.

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Zemské víno, Růžové víno
Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína