Vinařství Víno Průdek

O vinařství

Naše vinařství navazuje na tradici výroby vína v naší rodině, především na dědu Václava, jež s výrobou vína začal v 50. letech. Dnes se vínu v rámci našeho Vinařství věnuje vnuk Jakub. Naše Vinařství má původ v obci Velké Pavlovice, dnes však výroba vzniká v obci Hovorany. Jsme malé vinařství využívající moderní technologie při výrobě vína jako je například řízené kvašení za použití ušlechtilých kvasinek. Školení vína pak probíhá v kvelbeném sklepě v nerezových tancích. Malá produkce vína přináší osobitý charakter vinaře do každé naší láhve.

Po hlavní silnici ze směru od Čejče/Hodonín odbočit u Hovoranského hostince do leva, poté třetí ulicí do prava a stále rovně navrch do kopce kolem sklepů, až přijedete k zelenému sklepu našeho vinařství.

Kontakty a služby

Ubytování

 • Ubytování až pro 9 osob
 • 2 pokoje
300 Kč / osoba

Další služby

 • Parkoviště pro 6 aut
 • Úschovna pro 6 kol
 • Vlastní programy vinařské turistiky
 • Nabídka vlastních vín
 • WC v zařízení
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  5 000 lahví
 • Rozloha vinic
  1 ha
 • Cenové rozpětí
  195-225 Kč

Vinařství Víno Průdek navazuje na tradici výroby vína v rodině Průdků, především na bohužel již zesnulého dědu Václava Průdka a Jožku Pilarčíka, jež s výrobou vína začínali v padesátých letech. Dědovi Václavovi bylo víno jednou z celoživotních vášních, které se věnoval až do svého pokročilého věku. Děda Josef se vínu věnuje doposud a je hlavním kontrolorem kvality vína z našeho vinařství. Oba dědové své bohaté zkušenosti předali svým rodinným následníkům. Dnes se vínu v rámci vinařství Víno Průdek věnuje vnuk Václava Průdka a Jožky Pilarčíka, Jakub. Jakub Průdek celý život sdílel vášeň pro víno a jelikož vyrůstal na Jižní Moravě, obklopen svými dědy jež ho do tajů výroby vína zasvěcovali od jeho raných let, rozhodl se i on s výrobou svého vlastního vína. A tak se píše rok 2015 po letech výroby vína pod dohledem dědů se Jakub rozhodne s vínem vyrazit na trh.

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Zemské víno
Speciality v nabídce

Jsme malé vinařství využívající moderní technologie při výrobě vína jako je například kryomacerace, tepelně řízené kvašení, používání ušlechtilých kvasinek. Školení vína pak probíhá v kvelbeném sklepě v nerezových tancích. To vše má za výsledek aromatické ovocité vína, jež naleznete v naší produkci. Malá produkce vína přináší osobitý charakter vinaře do každé naší láhve. Naše vína se vyznačují ovocitou, svěží chutí, zaměřujeme se na produkci vín s vyšším obsahem zbytkového cukru. Na své si však jistě příjdou i milovníci plnějších sušších vín, především červených, která taktéž produkujeme.

Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína