Velkobílovická vína s.r.o.

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O vinařství

Vinařství Velkobílovická vína s. r. o. hospodařící integrovaným způsobem na 20 ha vinohradů vzniklo v roce 1994. Před vstupem do EU využilo vinařství možnosti výsadby a na vlastních a přikoupených pozemcích vysadili vinohrady. Vzhledem k tomu, že majitel a technolog Stanislav Krejčí zdědil vinařskou tradici po předcích a vinaří už 35 let, šlo o logický krok. Následovala velká investice do technologie pro zpracování hroznů a výrobu vína a v roce 2006 první vinobraní panenské úrody. Vinařství se zabývá širokým spektrem dvacítky bílých a modrých odrůd. Nadzemní klimatizovaná hala v areálu na okraji Velkých Bílovic je vybavena pneumatickým lisem, nerezovými tanky, vinifikátory, rototanky, řízenou flotací, křemelinovým filtrem, barikovými sudy a lahvovací linkou - nejmodernějšími technologiemi, které se také plně využívají (vč. parní sanitace, účinnější a šetrnější než chemické přípravky). Také další prostorné zázemí poskytuje vše potřebné pro progresivní vinařství, které se rozhodlo jít cestou kvality a využití všech vlastností terroir. V poslední době firma rozšířila výsadby, přibyl nový uzavřený pneumatický lis Della Tofolla na bílá vína a rosé, nová příjmová linka, nakvášecí nádoby na chlazení rmutu, cross-flow filtr a tři třítisícilitrové sudy na vydýchání červených vín. Sortiment je rozdělen do dvou řad na základní a prémiová vína. Nabídce dominují vždy vína úspěšná na nominačních soutěžích do Salonu vín ČR (2014 - Sauvignon 2012, 2013 - Chardonnay 2011). Novinkou jsou vína typu frizzante plněná v Rakousku, která mají u zákazníků velký úspěch, ať už se jednalo o Hibernal nebo rosé z Rulandského modrého. Překvapením pro návštěvníky bude stylový klenutý degustační sklep, který se nachází netradičně v nadzemní hale.

Z centra Velkých Bílovic směrem na Moravský Žižkov a těsně před tabulí označující konec obce doleva do brány (poslední objekt v Bílovicích).

Kontakty a služby

Služby

 • Bezbariérový přístup
 • Parkoviště pro 20 aut
 • Parkoviště pro 3 autobusy
 • Řízená degustace na objednávku
 • Nabídka vlastních vín
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  150 000 lahví
 • Rozloha vinic
  20 ha
 • Cenové rozpětí
  100-290 Kč

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Zemské víno, Jakostní víno, Kabinetní víno, Pozdní sběr, Výběr z hroznů, Výběr z bobulí, Slámové víno, Svatomartinské víno, Růžové víno
Speciality v nabídce

červená vína vyzrálá v barikových sudech Mercier, 25 ha ovocných sadů, vína typu frizzante

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína