Sedláček vinařství Kurdějov

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O vinařství

Malé rodinné vinařství Radka Sedláčka, které si zakládá na citlivém přístupu k hroznům a vínu. Pečuje o víno od zasazení po nalití do skleničky. Část vína nechává zrát v akátových a dubových sudech. Pokud to ročník dovolí, během výroby uplatňuje metodu „sur lie“, při které vína zrají na jemných kvasničných kalech, čímž získají plný a tělnatý charakter a jsou vhodná k archivaci. Ročně vyrobí zhruba 17 000 lahví. U Sedláčků určitě stojí za to ochutnat i červená vína, která dostávají vysoká ocenění na soutěžích a mají ohlas u zákazníků.

Najdete nás 3 km od sjezdu z dálnice D2 v Hustopečích, směrem na obec Kurdějov. Za cedulí Kurdějov je to k nám první odbočkou vpravo.

Kontakty a služby

Služby

 • Možnost platby kartou
 • Parkoviště pro 10 aut
 • Parkoviště pro 1 autobus
 • Řízená degustace na objednávku
 • Nabídka vlastních vín
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  17 000 lahví
 • Rozloha vinic
  2 ha
 • Cenové rozpětí
  110-210 Kč

Ač to v současnosti na první pohled tak úplně nevypadá, je Kurdějov historicky čistě vinařskou obcí s bohatými tradicemi. Ty jsou přítomné i v rodině Radka Sedláčka, který vyrůstal s rodiči ve vinohradu a po vojně se v roce 1987 začal věnovat pěstování hroznů a výrobě vína. Na 2 ha vinic pěstuje široké spektrum devatenácti odrůd. Nejmladší výsadby mají teprve 3 roky, nejstarší jsou až 40-leté. Radek Sedláček provozuje své vinařství se synem Markem, který si už připravuje podle své vlastní filosofie menší partie vín (celkem cca 1 000 lahví, mj. zkouší zrání červených vín v barikových sudech). Sklep mají Sedláčkovi v domácím prostředí pod rodinným domem postaveným v roce 1990. Sedláčkovi jsou zastánci moderních technologií. Používají odkalení moštů, řízené kvašení, neutrální šlechtěné kvasinky, některé odrůdy se připravují metodou batonáž, bílá a růžová vína zrají v nerezových tancích do jara až léta následujícího roku, červená v klasických dubových a akátových sudech minimálně jeden rok. Jednotlivé šarže nejsou při celkovém ročním objemu 17 000 lahví větší než 2 000 litrů, přesto je většina produkce zatříděna. Základ tvoří suchá vína, pouze cca 5 % produkce jsou vína se zbytkových cukrem.

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Zemské víno, Jakostní víno, Kabinetní víno, Pozdní sběr, Výběr z hroznů, Růžové víno
Speciality v nabídce

100% vinný mošt; Frizzante; Rosé vína, jejichž rmut byl po sběru hroznů schlazen suchým ledem, díky tomu je víno plnější a voňavější a nemuselo se tolik sířit.

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína