Markovy vinné sklepy, Vinařství Jan Marek

O vinařství

Obec Alberndorf kousek od hraničního přechodu Hatě je pravděpodobným místem vzniku vinařské tradice, na které je založeno vinařství Jiřího Marka a jeho syna Jana. V tamější rodině Puchweinů se víno vyrábělo více jak 400 let. Za impuls ke vzniku olbramovického vinařství považuje scénárista a novinář Jiří Marek vzpouru genů po prapradědečkovi. Před lety náhodou přijel do Olbramovic za kamarádem a už tu zůstal. Koupil zde v roce 1992 unikátní historický sklepní komplex ze 14. stol. vytesaný v pískovci, začal dělat víno jako hobby a postupně investoval do rozvoje vinařského areálu. Součástí vinařství jsou kromě 2 ha vinohradů ve staré viniční trati Na vyhlídce sklepy o celkové délce 467 metrů, výrobní zázemí, komfortní vinárna se 30 místy u stolu, velký sál pro 80 osob, dvě moderně vybavené kuchyně, pohodlné apartmány, osm norských dřevěných domků s koupelnami. Kdo by měl zájem, může využít hřiště na plážový volejbal a ruské kuželky. Vinařství podle sezóny malou část surovin dokupuje. Úspěšným produktem vinařství je cuvée André a Cabernetu Moravia, které se jako mladé víno začíná prodávat v polovině prosince pod názvem Wolf blut. Jinak patří André a Cabernet Moravia v odrůdové podobě k nejúspěšnějším vínům firmy. Doménou Jiřího Marka nejsou jen vince, ale také sklep, v němž zrají vína a připravují se na lahvování. Vinařství se zabývá ódickou výrobou vín - využívá psychotronické metody alternativního působení informačních polí na kvasné procesy. Degustace pro skupiny vč. gastronomie jsou možné po ohlášení. Ve vinařském areálu lze uspořádat svatby a grilovací večery s táborákem. Začátkem července se od roku 2010 pořádají pohanské vinařské slavnosti. Kromě toho se olbramovický areál může stát příjemným místem aktivní rodinné dovolené a východištěm pro poznávaní zajímavostí Znojemska. V Olbramovicích je moderní koupaliště a po cyklistické stezce je lehce dosažitelná řada originálních sklepů v sousedních vinařských obcích. Z nejnovějších vín upozorňujeme hlavně na André 2010.

Za olbramovickým kostelem vlevo

Kontakty a služby

Ubytování

 • Ubytování až pro 34 osob
 • Snídaně, večeře
500 Kč / osoba

Další služby

 • Bezbariérový přístup
 • Parkoviště pro 20 aut
 • Parkoviště pro 2 autobusy
 • Řízená degustace na objednávku
 • Nabídka vlastních vín
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  8 000 lahví
 • Rozloha vinic
  2,4 ha
 • Cenové rozpětí
  90-140 Kč

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Víno bez původu, Pozdní sběr, Kabinetní víno, Jakostní víno
Dosažená ocenění

Pravidelně šampion oblastních výstav

Speciality v nabídce

Ódická vína - kvašená v ódických zónách. Bližší podrobnosti na www.vinotour.cz v oddíle čarování s vínem. Mladé červené cuvée Wolf blut (And/CM) prodávané vždy od poloviny prosince. Pohanské vinařské slavnosti (první sobota v červenci).

Doplňková nabídka

Ubytování v norských srubech s koupelnou, moderní aspartmány i pro rodiny s dětmi, vynikající kuchyně domácí uzené, spec. sýry apod. Střelnice, bazén,cykloturistika, půjčovna kol, koupání i v obci.

Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína