Milan Vašíček - vinař z Prušánek

O vinařství

Jsme malé rodinné vinařství, které vzniklo na přelomu druhého tisíciletí. V roce 2002 jsme začali vyrábět víno ve větším množství, předtím to byl pouze koníček nebo taková větší záliba. O chod vinařství se stará celá naše rodina, každý v něm má určitou roli. Naše vinice se nacházejí v místní lokalitě v Prušánkách a nedaleké obci Josefov.

Dálnice D2 - sjezd Hodonín-Břeclav na E55 ve směru na Hodonín pak na 423 na Prušánky.

Kontakty a služby

Ubytování

 • Ubytování až pro 23 osob
 • 10 pokojů
 • Snídaně, večeře
380 Kč / osoba

Další služby

 • Parkoviště pro 10 aut
 • Parkoviště pro 1 autobus
 • Úschovna pro 10 kol
 • Řízená degustace na objednávku
 • Vlastní programy vinařské turistiky
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  30 000 lahví
 • Rozloha vinic
  3,5 ha
 • Cenové rozpětí
  130-390 Kč

Prušánecký hospodář Milan Vašíček je dalším z početné „rodiny“ muzicírujících vinařů na Podluží. Cimbalista s vizáží bluesového barda se od roku 1990 patnáct let živil jako muzikant ve Švýcarsku a teprve pod alpskými velikány přišel na chuť vínu. Po návratu rozšířil záhumenkové hospodářství svého otce v prušáneckých tratích Podkovné a Čtvrtky a v Josefovské trati Kukvička především o výsadbu burgundských odrůd,kde jsme vysadili dva hektary nových vinic. „Jsme malé rodinné vinařství, které vzniklo na přelomu druhého tisíciletí. V roce 2002 jsme začali vyrábět víno ve větším množství, předtím to byl pouze koníček nebo taková větší záliba. O chod vinařství se stará celá naše rodina, každý v něm má určitou roli. Naše vinice se nacházejí v místní lokalitě v Prušánkách a nedaleké obci Josefov. Velký důraz klademe na správné obdělávání vinic. Jsme přesvědčení, že víno se dělá převážně ve vinohradě a pro získání kvalitních hroznů s vysokou cukernatostí je nezbytná včasná redukce úrody a minimální zatěžování keřů. Ve sklepě používáme nejšetrnější zpracování hroznů, které je důležité pro celkovou kvalitu vína", představuje historii firmy a zásady hospodaření vinařství pan Vašíček Vinařství vyrábí malé šarže /max. 3000 litrů od odrůdy/ vysoce jakostních vín s přívlastkem a téměř celou produkci láhvuje. Jako zázemí pro výrobu a zrání vín slouží Vašíčkovým sklep vybudovaný v roce 1980 jako součást novodobé výstavby, která rozlehlou sklepní kolonii Nechory přiblížila Prušánkám. Tabulka na sklepním žudru oznamuje, že vinařství je nositelem certifikace pro špičková zařízení vinařské turistky. .

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Jakostní víno, Kabinetní víno, Pozdní sběr, Výběr z hroznů, Výběr z bobulí, Ledové víno, Růžové víno
Dosažená ocenění

Salon vin české republiky 2015-2016, Vinum juvenale 2016 - vítěz kategorie, Galerie rulandských vín - zlaté medaile, CONCOURS MONDIAL du SAUVIGNON 2015 - zlatá medaile, Národní soutěž vín slovácké podoblasti - zlatá medaile, Královský košt vína Hodonín - vítěz kategorie, Centrum slováckých tradic - expozice 3 vín.

Speciality v nabídce

Jsme malé rodinné vinařství, které obhospořaduje 3,5 ha vlastních vinic. Vyrábíme vysoce kvalitní přírodní přívlastková vína, ve kterých klademe hlavní důraz na osobitost a jedinečnost našich vín. 80% vlastní produkce

Doplňková nabídka

Možnost ubytování, ochutnávky vína a posezení ve vinném sklepě u cimbálu. Rozvoz vína k zákazníkům.

Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína