Rodinné vinařství Košut

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O vinařství

Kořeny rodinné firmy sahají daleko do minulosti. Po dlouhé odmlce jsme navázali na tradici soukromého hospodaření v roce 1992, kdy jsme začali našemu podnikání dávat dnešní podobu. Nyní se specializujeme na výrobu vín z vlastních vinic, které se nachází ve vinařských obcích Moravská Nová Ves a Prušánky ve Slovácké vinařské podoblasti.

Vinařská lokalita Nechory, leží asi 0,5 km za obcí Prušánky, kde je reprezentační sklep, který se nachází na samém okraji Nechor a je bohatě zdoben slováckými ornamenty.

Kontakty a služby

Služby

 • Možnost platby kartou
 • Nabídka vlastních vín
Více informací

Informace o produkci

Základní informace

 • Roční produkce
  80 000 lahví
 • Rozloha vinic
  16 ha
 • Cenové rozpětí
  80-250 Kč

Kořeny hospodářství rodiny Košutových sahají daleko do minulosti. Nejstarší dochovaná památka, která svědčí o historii hospodaření naší rodiny, je trám na hospodářském stavení v Moravské Nové Vsi. Ten je památkou na jednoho z našich předků, který získal ocenění jako "Hospodář roku 1862". Naši předkové se od jak živa věnovali zemědělství. Zaměření bylo široké, přes pěstování tradičních polních plodin, chovu koní a dobytka až po pěstování révy a výrobu vína. Vývoj hospodářství procházel příznivým i nepříznivým obdobím a na tradici soukromého hospodaření jsme navázali v roce 1992, kdy jsme začali našemu hospodaření dávat dnešní podobu. Nyní se okrajově zabýváme polní a živočišnou výrobou s chovem koní.
V roce 1995 jsme rozšířili i výrobu vína, kdy jsme naše malé vinařství zvětšili a začali vinařství směřovat k dnešní podobě. S produkcí lahvových vín a jejich prodejem jsme započali v roce 2002 a od této doby, začínáme psát novou, dnešní historii našeho vinařství.
Hlavní činností naší firmy je však výroba kvalitních vín z vlastních vinic s důrazem na co nejosobitnější charakter a rozmanitost moravských vín. Naše vinice se nachází ve vinařských obcích Moravská Nová Ves a Prušánky ve vinařské podoblasti Slovácké. Celková rozloha našich vinic je 15 ha a spolu s 12 ha našeho strýce Ing. Miroslava Košuta obhospodařujeme necelých třicet hektarů révy vinné.
Veškerá produkce se zpracovává moderními technologiemi. Samozřejmostí jsou pneumatické lisy, vinifikátory na nakvášení červených vín, či agregáty pro plně automatizované řízení kvasných procesů, s regulací teploty chlazení pro kvašení bílých vín a ohřevem pro biologické odbourávání kyselin červených vín nebo flotační odkalovače a deskové či křemelinové filtry .
Po školení vín jsou partie láhví umístněny v archivních sklepích nebo dále zrají v ležáckých sklepích, popřípadě v barrique sudech.

Vyráběné odrůdy bílých vín
Vyráběné odrůdy červených vín
Vyráběné kategorie vín
  Zemské víno, Jakostní víno, Kabinetní víno, Pozdní sběr, Výběr z hroznů, Výběr z bobulí, Ledové víno, Slámové víno, Svatomartinské víno, Růžové víno, Perlivá vína
Dosažená ocenění

- Salon vín - Grand Prix Vinex - Valtické vinné trhy - Top 77 - Weinparade Poysdorf Rakousko - Festwein - Nominační výstavy Slovácké vinařské podoblasti - Král vín - Great American International Wine Competition USA - The Finger Lakes International Wine Competiton USA - San Francisco International Wine Competition USA - AWC Vienna Rakousko - MUVINA Slovensko - Decanter World Wine Awards Velká Británie - Vino Ljubljana Slovinsko

Doplňková nabídka

Možnosti řízené degustace, přátelské posezení při skleničce dobrého moravského vína ve vinném sklepě

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše vinařství/vinotéka/vinárna?
Přidat subjekt
Potřebujete upravit údaje u tohoto subjektu?
Upravit tento vinařský subjekt

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína