Stará hora - vinařská naučná stezka

Terénní vinařská naučná stezka Stará Hora je součástí cykloturistického okruhu „Stará Hora“, který začíná v Mikulově a prochází vinařskými obcemi v jižní části mikulovské vinařské podoblasti. Naučná stezka je přístupná celoročně ve vinicích vinařství Marcinčák v Novosedlech.

Charakteristika trasy

Začíná v Mikulově a vede přes Bavory, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí do vinic na Staré Hoře v Novosedlích, kterými prochází naučná stezka doprovázena panely, které popisují přímo na místě pěstované odrůdy vín. Odtud cyklotrasa pokračuje do Dobrého Pole, Březí a zpět do Mikulova. 

Vinařské_stezky_ikonky_Stará_hora

Na trase si turisté prohlédnou vinice pod Pálavou, mohou navštívit vinařství na trase a blíže se seznámí s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska. V Novosedlech je čeká prohlídka naučné stezky Stará Hora s možností návštěv a prohlídky vinařství Marcinčák, nebo vinařství Kovacs, kde mohou vidět výrobu vína a celoročně ochutnat znamenitá vína.

Panorama mikulovské krajiny
Panorama mikulovské krajiny

Naučná stezka Stará hora

Na trase si turisté prohlédnou vinice pod Pálavou, mohou navštívit vinařství na trase a blíže se seznámí s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska.

Trasa naučné stezky vede vinicemi ve viniční lokalitě Stará Hora, což je vrch nedaleko Novosedel z jehož vrcholku je výjimečný rozhled do krajiny pod Pálavou. Celková délka okruhu naučné stezky je 3,5 kilometru. Ve vinicích je umístěno celkem 11 informačních panelů, které obsahují informace a zajímavosti o historii a současnosti pěstování révy
v tradiční vinařské obci Novosedly, popis odrůd rostoucích ve zdejších vinicích, podrobnosti o vinařství, vinohradnictví, vinařském zákoně a také o správné degustaci vína.

Více o naučné vinařské stezce Stará hora v Novosedlech naleznete na: www.novosedlynamorave.cz

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína