Setkání s vínem

Setkání s vínem

V tomto vydání je oproti prvnímu nově zpracováno rozdělení vín podle kvality, a to v souladu se zákonem, který je platný od května 2004.

Autor: Vilém Kraus, Jiří Kopeček
Vydavatel: RADIX
Kategorie: informace o víně

Zákon, plně harmonizovaný s normami EU, mj. zavádí některé nové kategorie vín, jako je např. zemské víno, výběr z cibéb a víno originální certifikace (VOC) a zpřesňuje požadavky na zatřiďování vín. Nově jsou v publikaci doplněny i kvalitativní charakteristiky posledních ročníků vín v návaznosti na klimatické poměry.

Kniha přiblíží víno jeho začínajícím milovníkům a uspokojí i ty, kteří již mají s vínem delší zkušenost a solidní znalosti. Jejím cílem je srozumitelně seznámit všechny zájemce s nejnovějšími poznatky o víně a umožnit jim rozpoznávat jeho vlastnosti a kvalitu i lépe se orientovat na neustále se zvětšujícím trhu domácích a zahraničních vín.

Spoustu cenných informací zde najdou i ti, kteří se vínem zabývají profesionálně, zejména pak jeho prodejci a sommeliéři.

Pro větší názornost je kniha vybavena řadou vyobrazení. Zájemce o knihu se může rozhodnout mezi brožovaným vydáním a vydáním vázaným, které je doplněno filmem na CD-ROM.

Autory publikace jsou přední odborníci prof. Ing. Vilém Kraus, CSc. a Ing. Jiří Kopeček, ředitel Vinařské akademie Valtice.