Masterclass s Romanou Echensperger MW a blendování s Karlem Novotným

Do konce roku pro vás připravujeme ještě dvě velké masterclass - na konci listopadu přijede německá Master of wine a na začátku prosince se pustíme do stále více zdůrazňovaného blendování s Karlem Novotným.

Masterclass s Romanou Echensperger MW (pro odborníky i širokou veřejnost)

28. listopadu
Přednáška a degustace pod taktovkou energické Romany Echensperger MW, známé německé sommelierky a konzultantky. Přednáška bude v anglickém jazyce simultánně tlumočená do češtiny (do sluchátek).

Romana se s námi podělí o svůj osobitý a kritický pohled na hodnocení kvality a ceny vína. Budeme se soustředit na porovnání německých a našich vín. Zároveň Romana představí aktuální trendy v německém vinařství a vyjádří se i k novému německému vinařskému zákonu. Degustovat budeme její oblíbená šumivá vína, rosé, PIWI odrůdy, ale i Sylvaner a Pinot noir. Vína si každý z účastníků nejprve ohodnotí sám a poté je společně zhodnotíme s Romanou, s důrazem na cenové zařazení na trhu a jejich kvalitu a prezentaci.

Pro více informací a přihlášení klikněte zde.

Masterclass se uskuteční pouze při naplnění kapacity minimálně 30 osob. Nutné přihlášení do čtvrtka 16. listopadu!

Blendování - cesta ke konzistentním vínům

13. prosince
Že je kupážování úspěšnou filozofií, doloží výkladem o regionu Bordeaux národní sommelierka Klára Kollárová, a účastníci si to ověří degustací vybraných vín. Jak konkrétně přistupovat při tvorbě konzistentních vín, vysvětlí a prakticky ukáže enolog Karel Novotný.

Pro více informací a přihlášení kliknětě zde.

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína