Na kole a pěšky za vůní Pálavy. Seriál výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách pokračuje v červenci.

Druhou červencovou sobotu se uskuteční výlet Na kole a pěšky za vůní Pálavy a pokračuje tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 7 z celkových 12 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná na Mikulovsku a v Lednicko-valtickém areálu v sobotu 13. července.

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková z Partnerství, o.p.s. Účastníky provedeme krajinou vápencových kopců a minerálních vín, vinařskými obcemi  a vinohrady, Lednicko-valtickým areálem s romantickými zákoutími lichtenštejnských staveb a břehů Zámecké Dyje. Cyklisté se zastaví u Janova hradu, Apollonova chrámu, rotundy s vyhlídkou na Statku Nový dvůr, Tři Grácie nebo Hraničním zámečku. Pěší turisté si vyšlápnou obdobnou zkrácenou verzi trasy.

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako grilované sýry, sýrová a uzeninová prkénka z Farmy Pálava, škvarkovou pomazánku, domácí paštiky nebo trhané maso a v horkém letním dni potěší domácí limonády.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se na venkovním terase zámeckého hotelu Anton Florian ve Valticích v sobotu 13. července od 9.00 do 11.00 hod. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni (www.cyklistevitani.cz), cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů.
V cíli bude připravený doprovodný program v podobě – cimbálová hudba, možnost návštěvy Salonu vín a stálé degustační nabídky nejlepších vín České republiky.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě. Termíny dalších výletů Krajem vína najdete www.vinarske.stezky.cz.

Více informací najdete na webu akce.

Kontakt:
Romana Tomášková, manažerka seriálu akcí Krajem vína, romana.tomaskova@nap.cz, 778 436 671

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína