Berliner Wein Trophy Winter 2024 & Texas International Wine Competition 2024 – informace pro vinaře

Vážení vinaři, přijměte pozvání na dvě zahraniční soutěže:
- Berliner Wein Trophy Winter 2024.
- Texas International Wine Competition 2024.

Uzávěrka přihlášek na obě soutěže je ve středu 24. ledna 2024. 

BERLINER WEIN TROPHY WINTER 2024

Zimní Berlín je každoročně věnován především mladým vínům z poslední sklizně, i když se mohou zúčastnit všechna vína bez rozdílu. Berlín je vypsán výlučně pro hroznová vína.

Startovné do Berlína jsme vyjednali na 110€ za placený vzorek, ke čtyřem placeným vínům můžete přidat další dvě zdarma, takže šance na pěknou medaili se zvyšuje o 50 %.

Uzávěrka přihlášek do Berlína je ve středu 24. ledna, a ve stejný den musí být vzorky v BS Vinařských potřebách ve Velkých Bílovicích.
Přihlášky posílejte na adresu redakce@e-sommelier.cz, jako předmět mailu uveďte BERLIN.
Vyzvedneme je ve čtvrtek 25. ledna a v pátek povezeme do Berlína, kde bude letošní schůzka k dalším soutěžím.

Do Berlína pojedou v těch krabicích, ve kterých je odevzdáte, nebudeme je tedy přebalovat, jako vína určená do zámoří. Proto vína dobře a bezpečně zabalte, použijte kvalitní kartony, případně lahve utěsněte bublinkovou folií.

KAŽDOU KRABICI OZNAČTE VÝRAZNÝM NÁPISEM BERLÍN!

Pokud posíláte více vín stejné odrůdy a jiných partií, nebo více vín lišících se jen ročníkem či přívlastkem, OZNAČTE JE VÝRAZNÝMI PÍSMENY A, B, C… NA LÁHVI A STEJNÁ PÍSMENA UVEĎTE V RUBRICE JMÉNO VÍNA JAKO POSLEDNÍ ÚDAJ V KOLONCE (např. Ryzlink rýnský B).

Výda posílejte jen plné krabice – tedy třeba 4 lahve jednoho a 2 lahve dalšího vzorku. Krabice, kde jsou jen 4 lahve, není stabilní a na paletě se bortí!

TEXAS INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2024

Texaská soutěž vypisuje tredičně speciální cenu YOUNGSTER OF THE YEAR pro deset nejlepších vín z aktuální sklizně 2023 v soutěži. Do přihlášky je třeba zvolit kategorii, v níž bude víno soutěžit, podle přiložené tabulky TEXAS CLASSES 2024. Soutěž je vypsána pro všechna hroznová vína, odděleně soutěží vitis vinifera a ostatní hroznová vína, v samostatných kategoriích pak i medoviny, ovocná vína či asambláže hroznových a ovocných vín včetně RTD koktejlů na bázi vína.

Startovné $85 USD, ke čtyřem placeným vínům můžete přidat další dvě zdarma, takže šance na pěknou medaili se zvyšuje o 50 %.

Uzávěrka přihlášek do Texasu je ve středu 24. ledna.
Přihlášky posílejte na adresu redakce@e-sommelier.cz, jako předmět mailu uveďte TEXAS.

Ale jako vždy do Ameriky – POSÍLÁTE JEN PŘIHLÁŠKU, VÍNA ZATÍM NIKAM NEDÁVÁTE!
K jejich předání do sběrných míst vyzveme přihlášené soutěžící, až budou vyřízena všechna dovozní povolení a doklady v Americe, a pošleme jim etikety s QR kódy pro nalepení na každou láhev.

Pokud posíláte více vín stejné odrůdy a jiných partií, nebo více vín lišících se jen ročníkem či přívlastkem, OZNAČTE JE VÝRAZNÝMI PÍSMENY A, B, C… NA LÁHVI A STEJNÁ PÍSMENA UVEĎTE V RUBRICE JMÉNO VÍNA JAKO POSLEDNÍ ÚDAJ V KOLONCE (např. Ryzlink rýnský B).

Přihlášku na obě soutěže níže ke stažení spolu se seznamem vypsaných kategorií

Soubory ke stažení

přihláška BERLIN
xlsx, 24721
přihláška TEXAS
xlsx, 23599
kategorie TEXAS
pdf, 147786

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína