Moravští vinaři znovu uspěli Asii Přivážejí 6 medailí z Koreje

Moravští vinaři přivážejí celkem 6 medailí z je soutěže Asia Wine Trophy. V konkurenci vín z celého světa v tvrdém asijském prostředí získali 4 zlaté a 2 stříbrné medaile, a jde tak v krátké době už od druhý významný úspěch našich vín v Asii. Soutěže se účastnilo více než 4000 vín a hodnotilo je 100 světových odborníků ze všech hlavních zemí dovážející víno do Asie.

V soutěži se dařilo Sedleckým vínům, která získala 2 zlaté medaile a jednu stříbrnou, Vinařství Volařík získalo 2 zlaté medaile a Vinařství Baláž Dolní Dunajovice obdrželo stříbrnou medaili. V Asii jsou populární sladší vína, a tak není divu, že mezi vítěznými byla Pálava či Tramín červený. Z dvanácti přihlášených vín tak uspěla polovina.

Vína byla do soutěže přihlášena pod společnou značkou Wine of Czech, která zastřešuje volné sdružení vinařů, kteří mají zájem exportovat vína do Koreje. Zástupce sdružení Michal Solařík přibližuje, jak se na korejském trhu angažují: „Zorganizovali jsme už několik návštěv obchodníků a novinářů z Koreje, připravili jsme účast na veletrhu Seoul International Wine and Spirit Expo, kde moravská vína velmi zaujala. Další prezentace našich vín by měla proběhnout na konci února ve spolupráci s korejskou kanceláří agentury Czechtourism.“

Sdružení v současné době komunikuje s několika dovozci a hledá další zájemce o zastoupení moravských vín v Koreji. 

„V posledních letech stoupla v Asii spotřeba vína a s ní jdou ruku v ruce také požadavky na jeho kvalitu. Naše vína zde začínají nabývat na známosti. Zajímavý je také stoupající návštěvnost vinařských regionů České republiky ze strany asijských návštěvníků, zejm. z Jižní Koreje, Číny a dalších zemí,“ komentoval úspěch našich vín Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Asia Wine Trophy je díky vysokému počtu přihlášených vín jednou z nejvýznamnějších soutěží v Asii. Více na: http://www.dwm.de/1/trophies/asia-wine-trophy/

 

Tisková zpráva. Pro více informací:

Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra

E-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.cz

Tel. +420 519 352 072, +420 721 414 575

Dominika Uhrová

E-mail: d.uhrova@omnimedia.cz

Tel.: +420 774 530 255

 

Výsledky soutěže Asia Wine Trophy:

Odrůda Přívlastek   Ročník Ocenění  
 
Zemědělské družstvo Sedlec Tramín červený Výběr z cibéb 2015 Zlatá medaile  
Zemědělské družstvo Sedlec Pálava Výběr z hroznů 2015 Stříbrná medaile  
Zemědělské družstvo Sedlec Veltlínské zelené Výběr z bobulí 2015 Zlatá medaile  
Vinařství Volařík Pálava Pozdní sběr 2015 Zlatá medaile  
Vinařství Volařík Pálava Výběr z hroznů 2015 Zlatá medaile  
Vinařství Baláž Dolní Dunajovice Rulandské bílé Pozdní sběr 2015 Stříbrná medaile  

 

 

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína