Moravští vinaři a vinařská turistika na veletrhu Regiontour 2016

Již zítra 14. 1. začne jeden z největších veletrhů zaměřený na turistické možností v regionech a volný čas Regiontour. Jeho součástí bude i Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest 2016, kterého se zúčastní i vinaři z jižní Moravy. 

Ohňostroj chutí pro mlsné jazýčky

V pavilonu P již počtvrté odstartuje gastronomický festival RegFoodFest a „cestovatelská“ restaurace nabídne speciality z různých českých a moravských krajů, ale i ze zahraničních kuchyní. Na stáncích můžete ochutnat a zakoupit oceněné regionální potraviny a samostatné festivalové sekce jsou věnované vínu, pivu i kávě. Navíc se na výstavišti uskuteční finále 22. ročníku soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup, která je zároveň Mezinárodním mistrovstvím České republiky mladých kuchařů, cukrářů a číšníků. Nejlepší žáci těchto oborů z více než 40 odborných škol budou po tři dny chystat speciality přímo před zraky návštěvníků. Fanoušci dobrého jídla se poprvé mohou těšit také na sérii zábavně-naučných přednášek Věda je jídlo, kde se dozvědí různé zajímavosti o potravinách a jejich výrobě. Program připravovaný odborníky z univerzity ve Zlíně začíná již ve čtvrtek v 10 hodin.

Na RegFoodFest se představí tito vinaři:

  • Hana Bartoníková
  • CHATEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice
  • Národní vinařské centrum
  • Petr Hartmann
  • Rajhradské kláštení
  • VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO
  • VINIUM, a.s.
  • Réva Rakvice (v expozici Regionální potravina)

Provozní doba pro návštěvníky

14. - 16. 1. 2016  10.00 - 18.00 hod.
17. 1. 2016  10.00 - 16.00 hod.

 

Edice Krajem vína

Na stánku Jihomoravského kraje budou v rámci veletrhu letos poprvé uvedeny do oběhu materiály z oblíbené edice informačních a propagačních materiálů o vinařské turistice na jižní Moravě a v Čechách - Krajem vína. Edice, na které spolupracují Národní vinařské centrum a agentura Bravissimo, je součástí velkého projektu Podpora a propagace vinařské turistiky na jižní Moravě a ve vinařské oblasti Čechy, který je financován Vinařským fondem ČR.

Edice Krajem vína je kolekce materiálů, která získala již několik ocenění na soutěžích o nejlepší informační a propagační materiál či nejlepší jednotnou kampaň. Obsahuje léty prověřenou skladbu tištěných publikací. Stěžejní jsou Průvodci po vinařské Moravě a Čechách, v nichž čtenář nalezne spoustu užitečných informací nejen o cílech vinařské turistiky, ale i tipy na jejich kombinaci s dalšími zajímavostmi dané lokality. Nedílnou součástí průvodců se staly i vyhledávané kalendáře vinařských akcí, v nichž pro rok 2016 najdete tipy na více než 450 ochutnávek, vinobraní, výstav vín, místních koštů a dalších akcí spjatých s vínem. Nechybí ani databáze vinařství, vinných sklepů a vinoték registrovaných na oficiálních vinařských stránkách moravských a českých vín – www.vinazmoravy.cz - www.vinazcech.cz. Pro lepší orientaci v jejich široké nabídce jsou zvýrazněna zařízení splňující standardy certifikace vinařské turistiky.

Součástí edice jsou pro vinařského turistu nepostradatelné mapy, a to jednak celé jižní Moravy a vinařských oblastí Čech, tak i podrobnější mapy jednotlivých moravských podoblastí.

Více o veletrzích naleznete na http://www.bvv.cz/go-regiontour/

 

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína