Pozvánka na 12. ročník soutěže v řezu révy vinné

V pátek 19. února 2016 proběhne 12. ročník soutěže v řezu révy vinné. Tentokrát se toto již tradiční vinařské klání uskuteční v Čejkovicích. Nejvýznamnější tuzemskou vinohradnickou událost pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.

Dějištěm nadcházejícího ročníku soutěže bude areál Vinařství Škrobák v Čejkovicích, kam se v polovině února sjedou přihlášení vinaři, aby představili své umění a zručnost při řezu révy vinné odborné porotě. „V této soutěži není rychlost hlavním kritériem, hodnotí se zejména kvalita a čistota řezu," uvádí Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem mistrovství.

V soutěži o hlavní trofej „zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se i letos opět utkají ženy a muži, a to v kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou stejně jako v loňském roce zvlášť oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

V průběhu celého dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program, jehož součástí budou i přednášky rakouských odborníků.

Mistrovství v řezu révy vinné vzniklo původně z neformálního setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat zkušenosti s řezem révy. „Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů, která splňuje mezinárodní parametry a má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví," říká Renata Hlavačková, marketingová manažerka BS vinařské potřeby.

Společnost BS vinařské potřeby se již několik let podílí na přípravě stejné soutěže na Slovensku. Stejně jako už loni, je hlavním organizátorem letošního ročníku, který se uskuteční už 11. února ve vinohradech Svatý Júr.

Přihlášky do soutěže a více informací na www.vinarskepotreby.cz

 

Kontakt po média:

Ing. Kateřina Martykánová                                                               

PR manager                                                                                  

Tel. +420 602 576 870                                                                  

E-mail: martykanova@locomotion.cz

 

Mgr. Renata Hlavačková    

Marketing manager

Tel. 774 576 923

E-mail: marketing@vinarskepotreby.cz

Soubory ke stažení

Tisková zpráva (docx)
docx, 47536

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína