Festival Víno z blízka přivede do Brna špičkové vinaře

O víkendu 6. a 7. prosince se odehraje festival Víno z blízka. Třetí ročník akce přiveze do Brna na 250 vzorků vín od 25 špičkových vinařství z blízkých obcí jižní Moravy. Brňané budou moci ochutnat vína v restauracích, vinotékách, ale i v historických městských sklepeních. Pořadatelé z Nadace Partnerství akcí navazují na tradiční letní festival Víno z blízka. 

Lidé v Brně budou moci koštovat vína díky akci Víno z blízka. Festivalový víkend bude mít dvě části. Na Velkou degustační sobotu mohou návštěvníci zamířit například do historických sklepů na Hlinkách či do restaurace La Bouchée, šermířského klubu L.A.G., restaurace Pavillon či kabaretu Špaček. „Na návštěvníky v brněnských restauracích, kavárnách a vinotékách budou čekat ti nejlepší vinaří z našeho regionu. V zastoupení 25 vinařů jsme pamatovali na všechny vinařské podoblasti, takže jejich účast můžeme chápat jako reprezentativní ukázku moravského vinařství,“ řekla koordinátorka festivalu Dana Vacovská. Celkem bude na pětadvaceti místech ve středu Brna k ochutnání na 250 vzorků vín, které se snoubí s delikatesami podávanými šéfkuchaři jednotlivých restaurací.

V podnicích je přitom připravený i doprovodný program. V Klášterní vinárně tak bude hrát cimbálka, stejně jako v restauraci U Kola, v café Mezzanine bude pro změnu DJ se speciálním „vinyl vino alternative setem”. A festival Víno z blízka bude pokračovat i nedělí, kdy v atriu Fakulty sociálních studií proběhne Vánoční trh s vínem, kde lidé mohou snadno nakoupit dárky pod stromek nebo pochoutky na vánoční stůl.

Pořadatelé z Nadace partnerství zdůrazňují, že do města nepřinášejí žádnou exotiku. To nejlepší víno už je s Brnem spjato staletí. „S vinařstvím si v dnešní době spojujeme převážně malebné vesničky na jižní Moravě, málokdo přitom ví, jak důležitou roli sehrála při jeho rozvoji metropole moravského kraje. Brno je historicky považováno za město vína – v minulosti zde každý sklep sloužil výrobě, skladování nebo obchodování vínem,“ vysvětlila Vacovská.

„Letos se koná třetí ročník festivalu a počet účastníků roste každým rokem. Minulý rok festival přilákal více než 700 návštěvníků. Z řad účástníků je i hodně mladých lidí, kteří vínu rozumějí a nehledají jen lacinou zábavu. Přicházejí ale i zvědavci, kteří celý festival berou jako bojovku – u registrace dostanou mapu s vyznačenými místy a celý den prozkoumávají město a lokace, kde na ně vinaři čekají,“ uzavřela Dana Vacovská.

Pro více informací o vinařích, restauracích, bohatém doprovodném programu a vstupenkách navštivte www.vinozblizka.cz  

Kontakt

Štěpánka Huláková

Nadace Partnerství

mobil: + 420 777 116 157

e-mail:  stepanka.hulakova@nap.cz

Údolní 33, 602 00 Brno

 

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína