Navštivte 400 let staré Habánské sklepy ve Velkých Bílovicích

V rámci tradiční akce Za vinařem do Velkých Bílovic máte v období od 31. července do 6. srpna jedinečnou možnost navštívit výrobní část Habánských sklepů, kam se jen tak nedostanete. Kromě prohlídky je pro vás připravena také degustace skvělých vín.

Malebná jihomoravská obec Velké Bílovice s dominantní kapličkou na kopci naprosto uchvátí každého návštěvníka. Když k tomu ještě přidáte degustaci vynikajících jihomoravských vín, máte postaráno o skvělou tuzemskou dovolenou.

V týdnu od 31. července do 6. srpna můžete kromě jiných vinařství navštívit Habánské sklepy, které se pro veřejnost otevírají jen výjimečně. Díky tradici trvající 400 let vás obklopí jedinečná atmosféra historie a poctivého přístupu k výrobě vína.

Habáni, reformní novokřtěnci, přišli na jižní Moravu před více než čtyřmi sty lety. Tuto oblast v mnohém ovlivnili, především svou pracovitostí a řemeslnou zručností. I díky nim na Moravě dozrává tak dobré víno. Vinařství Habánské sklepy se této tradice drží dodnes a vína z jejich produkce se pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách degustačních soutěží. Plná chuť moravských hroznů a tajemné prostory Habánských sklepů - to je spojení, které vám zaručí silný zážitek.

Kde: Habánské sklepy, Velké Bílovice

Kdy: 31.7. - 6.8.2014

Cena za degustaci: 100 Kč

Více informací na www.velkebilovice.com

Zdroj:  http://cestovani.doktorka.cz
Datum vydání: 25.7.2014

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína