Salon vín: bodoval Znovín i Lahofer

Valtice, Znojmo – Zástupci Národního vinařského centra odtajnili výsledky Salonu vín, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Milovníci vína se tak mohou těšit na vítězná vína v jednotlivých kategoriích.

"Vyhlášení Salonu vín je vždy pro všechny vinaře a příznivce moravských a českých vín veliký svátek. Otevírá se opět unikátní příležitost potkávat a seznamovat se s absolutní špičkou našich vín, kterou ještě umocňuje noblesní prostředí valtického zámku," komentoval ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Výrazně letos uspěli vinaři ze Znojemska. Mezi nejlepší stovku vín České republiky se zařadily hned čtyři vína z Vinařství Lahofer. Pro firmu je to zatím nejlepší výsledek od jejího založení.

"Mimořádně nás to potěšilo a to i z toho důvodu, že polovina vín, která uspěla, je deklarovaná jako vína suchá. Naše vinařství přitom bylo dlouho spojováno se špičkovými víny především v kategoriích sladších vín. Svou "formu" potvrdil především Ryzlink rýnský, pozdní sběr z roku 2011, který před pár měsíci vyhrál soutěž král vín České republiky a stal se tak jejím šampionem," uvedl obchodní a marketingový ředitel Lohoferu Daniel Smola.

Ještě větší úspěch zaznamenal Znovín Znojmo. V Salonu vín má pro letošek hned šest svých vzorků. Navíc jeho Muškát moravský 2010, výběr z bobulí, zvítězil v kategorii sladkých vín. "Jsme s výsledkem velmi spokojeni, ten počet našich vín je opravdu velký. Navíc vína, která uspěla, jsou zajímavě rozložena mezi jednotlivé odrůdy, a to včetně červeného," nastínil ředitel Znovínu Pavel Vajčner.

Kromě Znovínu a Lahoferu má v letošním Salonu vín své vzorky i Vinařství Hanzel z Miroslavi či Modrý sklep – Agrodružstvo Nový Šaldorf.

Zdroj: Znojemské noviny
Datum vydání: 14.2.2014
Odkaz:  http://www.vlp.cz/cz/vydavan...i-morava/znojemsky-denik.html

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína