Vinaři z jižní Moravy nabídnou svá vína na veletrhu Danubius Gastro v Bratislavě

Moravští vinaři připravili v rámci bratislavského veletrhu Danubius Gastro 2014 za financování Vinařského fondu ČR prezentaci moravských vín. Veletrh Danubius Gastro je největší akcí pro odborníky ze světa gastronomie, hoteliérství a potravinářství na Slovensku. Jeho 21. ročník proběhne současně s veletrhem cestovního ruchu Slovakiatour ve dnech 30. ledna – 2. února 2014 na výstavišti Incheba Expo v Bratislavě.

Tuzemští vinaři využívají této prestižní akce k prezentaci moravských vín slovenským gastronomickým odborníkům i spotřebitelům.  Moravská vína se těší na Slovensku velké oblibě, což dokládá i to, že většina exportu moravských vín míří právě na slovenský trh a cílem společné veletržní prezentace je představení současné vinařské produkce na Moravě směřující především do vyšší gastronomie a navázání nových obchodních kontaktů.

Národní vinařské centrum představí na veletrhu edici KRAJEM VÍNA kolekci materiálů, která získala již několik ocenění na soutěžích o nejlepší vinařský informační a propagační materiál či nejlepší jednotnou kampaň. Edice obsahuje průvodce To nejlepší z vinařské turistiky na jižní Moravě a To nejlepší z vinařské turistiky v Čechách, v nichž čtenář nalezne spoustu užitečných informací nejen o cílech vinařské turistiky, ale i tipy na jejich kombinaci s dalšími zajímavostmi dané lokality. Nedílnou součástí průvodců se staly i vyhledávané kalendáře vinařských akcí, v nichž pro rok 2014 najdete tipy na více než 400 ochutnávek, vinobraní, výstav vín, místních koštů a dalších akcí spjatých s vínem. Nechybí ani databáze vinařství, vinných sklepů a vinoték registrovaných na oficiálních vinařských stránkách moravských a českých vín – www.vinazmoravy.cz | www.vinazcech.cz.

Společná výstavní expozice Vinařského fondu ČR, značky Vína z Moravy, vína z Čech a šestky vinařských společností je pro Vás připravena v hale D (stánek č. 303). Její celková rozloha je cca 63 m2.

Na Vaši návštěvu se těší:

 

Vinařský fond ČR - www.vinarskyfond.cz

Národní vinařské centrum, o. p. s. - www.vinarskecentrum.cz

Adámkovo vinařství - www.adamkovovinarstvi.cz

Krist Tomáš - www.vinarstvikrist.cz

Vinařství Čech s.r.o. - www.vinoztvrdonic.cz

Vinařství Josef Dufek - www.vinarstvi-dufek.cz

Vinařství Perná - Popela Stanislav - www.popela.cz

Vinofol, s.r.o. - www.vinofol.cz 

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte manažera projektu:

Ing. Petr Gondáš, Národní vinařské centrum, o.p.s.

E-mail: petr.gondas@vinarskecentrum.cz

Tel.: +420 519 352 072

Mobil: +420 602 470 261

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína