Obrovský úspěch našich vinařů

NOVA

Karel VOŘÍŠEK, moderátor:

A teď k obrovskému úspěchu našich vinařů na prestižní světové soutěži Vinalies Internationales v Paříži. Uvidíte, za co si přivezli tři zlaté a pětadvacet stříbrných medailí.

Petr ZAPLETAL, redaktor:

Vinice, které nám bez nadsázky může závidět nejedna vinařská velmoc. Ještě před pár lety přitom naše vinaře ani nenapadlo, že by z těchto hroznů mohli vyrobit víno, které bude konkurovat celému světu.Tomáš KRIST, oceněný vinař:

My jsme začínali už asi před pěti lety dávat tyhle ty vína na ty soutěže. Vůbec jsme nečekali, že můžeme nějak uspět. Chtěli jsme jenom to srovnání.Petr ZAPLETAL, redaktor:

Jenomže tři zlaté a pětadvacet stříbrných medailí z Paříže, jsou toho nejlepším důkazem.Bořek SVOBODA, oceněný vinař:

První jsme jezdili do světa, učili jsme se ve světě a v dnešní době je to aplikování vlastně toho, co jsme se naučili, co jsme viděli.Petr ZAPLETAL, redaktor:

Z tvrdé konkurence téměř tří a půl tisíce vzorků ze 44 států, ocenili medailemi degustátoři hned 16 našich výrobců.Tomáš KRIST, oceněný vinař:

Lepší soutěž na světě již není, je to maximum, co jsme na světových soutěžích mohli dosáhnout.Petr ZAPLETAL, redaktor:

O věhlasu pařížské soutěže svědčí i tato kniha, kterou organizátoři vydávají. Chybět by neměla v nejznámějších restauracích po celém světě. Obsahuje všechna oceněná vína, včetně z těch z Moravy.Pavel KRŠKA, Národní vinařské centrum:

Je to samozřejmě obrovská reklama, tato kniha je vodítkem spíše kvality vína, jak pro restaurace, tak pro hotely.Bořek SVOBODA, oceněný vinař:

Co si budeme nalhávat, Francie je meka vinařství, že jo, je to kolébka vinařství a všichni to takhle vnímáme, takže pro mě je to obrovské ocenění.Petr ZAPLETAL, redaktor:

Jestli se seznam nejlepších světových vín rozšíří o další z Moravy, budeme znát zase za rok. Petr Zapletal, televize Nova.

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína