Vychutnejte si česká a moravská vína přes iPhone díky nové aplikaci Sommelier

Tisková zpráva, CCV - informační systémy

Od pátku 11. 11. 2011 bude všem milovníkům moravských a českých vín k dispozici nová aplikace Sommelier pro chytré telefony iPhone. Stane se tak při příležitosti Dne vinařů a Svatomartinských vín. Jedná se o vůbec první aplikaci tohoto druhu v češtině, která je praktickým rádcem pro výběr a snoubení moravských a českých vín, letošní Svatomartinská vína nevyjímaje.

Veškeré informace o aplikaci, která je ke stažení zcela zdarma, naleznete na www.sommelierapp.cz.

Všechna vína jako na dlani – kdykoli a kdekoli

Sommelier má jednoznačnou ambici stát se užitečnou aplikací a každodenním pomocníkem při nákupu či konzumaci vína pro všechny milovníky kvalitních moravských a českých vín. Uživatelé této aplikace, na jejímž vzniku se podíleli špičkoví čeští sommeliéři, tak budou mít neustále po ruce chytrého rádce při výběru, servírování i volbě vína k jídlu a jídla k vínu včetně detailních popisů odrůd vín pěstovaných na Moravě a v Čechách. Zdaleka se však nejedná o pouhou charakteristiku odrůd vín. Aplikace se zaměřuje rovněž na jejich optimální kombinaci s jídly nebo doporučený způsob stolování. „Očekáváme, že tento obsáhlý a rozsahem komplexní průvodce moravskými a českými víny, kterého máte s sebou při běžném rodinném nákupu jídla v kapse po ruce, bude velmi stahovanou aplikací nejen pro lidi z oboru gastronomie, ale zejména pro běžně nakupující rodiny,“ říká Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, který je iniciátorem vzniku a vlastníkem aplikace.

Jeho slova potvrzuje RNDr. Jan Škerle ze společnosti CCV Informační systémy, která je technologickým dodavatelem aplikace pro Vinařský fond: „Právě na běžné spotřebitele bylo zadání aplikace směrováno, a to jak z hlediska ovládání aplikace, tak i vhodnou mírou náročnosti informací k dobrému porozumění. Vyhledávat tak lze jak výběrem vína, tak i na základě pokrmu – například co je vhodné k desertům, drůbeži, masu, salátům, těstovinám či zvěřině.“

Jednoduchá a přehledná cesta ke správnému vínu i pokrmu

Kromě úvodní obrazovky v designu značky Vína z Moravy, vína z Čech obsahuje aplikace samotného průvodce, kdy uživatel kromě možností textového vyhledávání prochází aplikací cestou dotykového posouvání dvěma základními postupy – pokud jde nakupovat víno, tak přes výběr a charakteristiku vín až k doporučeným pokrmům pro snoubení s danou odrůdou vína, anebo chystá-li se uživatel k večeři, pak jej průvodce přes výběr pokrmu směřuje k doporučení na kombinaci jídla se správným moravským a českým vínem. Průvodce také odkazuje na přehled všech Svatomartinských vín. Jednou z dalších funkcí, která uživatelům ulehčuje práci s aplikací, jsou možnosti zvětšených obrazových náhledů.

„Není překvapením, že jsme zvolili cestu standardního objektového prostředí pro vývoj aplikací pro iPhone, ale zajímavé je na tomto projektu spíše skloubení spolupráce tří světů – našeho technologického se světem obchodu a s odborníky na enologii a gastronomii, což vyústilo ve vzornou spolupráci realizačního týmu, která dala vzniknout velmi užitečné aplikaci s dalším potenciálem rozvoje,“ dodává RNDr. Jan Škerle z CCV Informační systémy. Dalšími dodavateli, kteří se svou odborností podíleli na realizaci projektu, byla agentura Comtech, Vinařský institut a Inflex.

{fotogalerie foto_aktuality_2270}

Soubory ke stažení

Tisková zpráva (doc)
doc, 107520

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína