Termín podání výkazu pro odvod do Vinařského fondu

Ing. Luděk Okleštěk, CCV Informační systémy

Vážení vinaři a vinohradníci, termín pro odvod do Vinařského fondu je 25. dubna 2011. Jedná se o termín pro podání výkazu o produkci vína za 1. čtvrtletí roku 2011.

Podání lze nejrychleji a bez rizika prodlení učinit rovnou od vašeho počítače a to využitím Registru vinic na Portálu farmáře na adrese http://www.registrvinic.cz. Elektronické podání výkazu i v poslední den termínu zaručí doručení výkazu na Vinařský fond v pořádku a včas.

Jak konkrétně postupovat?

Na uvedené adrese se přihlásíte zadáním uživatelského jména a hesla. Po přihlášení spustíte Registr vinic. Následně klikněte na odkaz v menu „Výkaz pro vinařský fond“, kde dále vyberete období (1.1.2011 – 31.3.2011) a potvrdíte tlačítkem „Nový výkaz“. Tento výkaz vyplníte a odešlete tlačítkem „Odeslat“. Těchto několik kroků vás spolehlivě dovede ke splnění čtvrtletní povinnosti.

Jak ověřit, že výkaz byl odeslán?

Odeslaný výkaz se Vám okamžitě zobrazí v seznamu výkazů pro Vinařský fond. Bude-li u konkrétního období stav Odesláno, je tento v pořádku doručen Vinařskému fondu. Náhled odeslaného výkazu si lze zobrazit kliknutím na odkaz Zobrazit výkaz u konkrétního období.

Přístup na Portál farmáře

Pro identifikaci uživatele stačí uživatelské jméno a heslo vinaře.
Přístup do registru si můžete na počkání nechat zřídit na nejbližší Agentuře pro zemědělství a venkov (AZV). Kontakty jsou k dispozici na adrese:
http://eagri.cz/public/web/mze/venkov/kontakty-na-kazv-azv/
. Vyřízení přístupu jedinou návštěvou příslušného AZV se vyplatí, protože získání přístupu je trvalé, bezplatné a přes portál využijete i další možnosti komunikace s resortními úřady.

V případě že Vám vypršelo heslo, nebo jste ho zapomněli, je jedinou možností obrátit se opět na Agenturu pro zemědělství a venkov. Zde se nejlépe telefonicky domluvíte na způsobu zpřístupnění účtu. Z bezpečnostních důvodů jsou totiž účty, kde se po celý 1 rok uživatel nepřihlásí, zablokovány.

Další informace o odvodu do Vinařského fondu naleznete na stránkách http://www.vinarskyfond.cz/cz/odvody.

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína