První filmové Bobule se líbily. Jaké budou ty druhé?

Idnes.cz, 16. 4. 2009

Loni způsobila příjemný šok. Romantická komedie Bobule, celovečerní prvotina scenáristy a režiséra Tomáše Bařiny, přilákala do kin na tři sta šedesát tisíc diváků. Stala se třetím nejnavštěvovanějším českým filmem po Bathory a Nestydovi, takže o pokračování bylo vzápětí rozhodnuto.

Jaké budou 2Bobule, jejichž natáčení vypukne v červnu a premiéra se plánuje na konec října, kdy se sveze na vlně kampaně k svatomartinskému vínu? Mnohé se změní.

Víno slámové...

Bařina už se věnuje jinému vlastnímu projektu, takže nový scénář píše Tomáš Holeček a režii převezme opět debutant, tentokrát mladý ruský tvůrce působící v Česku Vlad Lanné, který za svůj studentský film Happy End sesbíral řadu festivalových cen. Rozpočet "dvojky" se oproti "jedničce" zvedne asi o dva miliony – na pětadvacet milionů korun.

Zato základní herecká sestava zůstane. Kryštof Hádek coby městský podvodníček na útěku před zákonem, jenž se na moravské vsi u svého dědečka alias Lubomíra Lipského už v prvním filmu zamiloval do místní krásky v podání Terezy Voříškové, se nyní rozhodne věnovat vinohradům naplno.

Coby začátečník si dokonce troufne na vrcholné umění zkušených odborníků – na slámové víno. Jenomže coby vinař amatér pohoří, a když se na scéně znovu objeví jeho podvodnický kumpán neboli Lukáš Langmajer, ztratí i svou lásku a musí vynaložit hodně vynalézavosti a sil, aby ji k sobě znovu připoutal.

V postavách rázovitých Moravanů se vrátí před kameru též Václav Postránecký nebo Miroslav Táborský, ve výčtu herců nechybí Marian Roden či Jan Antonín Duchoslav. S dalšími herci producent Adam Dvořák teprve jedná.

... a víno mladé

Přibude totiž pět nových postav, na něž se rýsuje několik hereckých adeptů. Například Viktor Preiss, Ivana Chýlková nebo Maroš Kramár, který má zastoupit nový slovenský motiv. A jak producenti naznačili, na počátku hrdinovy vinařské univerzity bude stát také mladé víno.

První Bobule se líbily. Jaké budou ty druhé?


Mirka Spáčilová


Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína