Svátek růžových vín

Tisková zpráva, orange&co., Vinařský fond

Tisková zpráva

V letošním roce se bude poprvé slavit Svátek růžových vín, který připadne symbolicky na 1. máj. První ročník Svátku růžových vín proběhne pod záštitou Vinařského fondu 1. května na Pražském Hradě. V příjemném prostředí Richterovy vily a přilehlých Svatováclavských vinic budou mít návštěvníci možnost ochutnávat růžová vína od moravských a českých vinařů.

„Věříme, že akce nadchne svou atmosférou řadu příznivců tuzemských růžových vín a položí tak základy nové tradici, s níž bude do budoucna neodmyslitelně spojena oslava prvního májového dne“, dodává předseda Rady Vinařského fondu, Ing. Milan Venclík.

Návštěvníci si na místě zakoupí skleničku, která bude představovat vstupné. Cena skleničky činí 100 korun a umožňuje neomezenou konzumaci prezentovaných růžových vín. Všechna degustovaná vína bude možné také zakoupit domů. Svátek růžových vín začíná v deset hodin ráno a končí v šest hodin večer.

Během akce proběhnou nejrůznější doprovodné soutěže a také zde budou představeny nejvhodnější pokrmy, které je možné kombinovat s růžovým vínem. To se totiž hodí k celé plejádě jídel - od grilovaných ryb a kuřecího masa až po saláty či těstoviny.

„Svátek růžových vín odstartuje mohutnou kampaň Léto s růžovými víny, která má oblíbený nápoj ještě více zpopularizovat. Důvod je jednoduchý. Právě Česko má ideální podmínky pro výrobu růžového vína a v budoucnu se může stát jeho velmocí“, vysvětluje Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu.

Kampaň Léto s růžovými víny je směřována na širokou veřejnost, které by měla ukázat, že naše růžová vína patří ke světové špičce. A současně by měla konzumenty dále vzdělávat. Spousta lidí si totiž stále myslí, že se růžové víno vyrábí smícháním bílého vína s červeným. To je však omyl. Růžové víno nejčastěji vzniká krátkou macerací modrých hroznů (nebo bez macerace) a představuje samostatnou skupinu vín.

www.ruzove.cz


Další informace poskytne:
Renáta Vrzáková, orange&co., 773 555 531 renata.vrzakova@orangeandco.cz
Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, info@vinarskyfond.cz

{soubory files_aktuality_1484 popis_svatek_ruzovych_v_un.pdf="Svátek růžových vín (pdf)" }

{soubory files_aktuality_1484}

Soubory ke stažení

pdf, 422950
Tisková zpráva s přílohami
doc, 706560
doc, 110080
doc, 111104

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína