Každý rok zas a znova na víno do Mikulova - přijďte navštívit Pálavské vinobraní

Tisková zpráva, Město Mikulov

Druhý zářijový víkend v Mikulově patří již tradičně oslavám vína. Pálavské vinobraní se v tomto romantickém městečku na jihu Moravy slaví již od roku 1947. V současné době ho charakterizuje nejen historický, ale také moderní program, který láká návštěvníky ze širokého okolí.Od pátku 12. září do neděle 14. září bude slavností vína opět žít celé město. V samém jádru Mikulova, na historickém náměstí, se v pátek odpoledne představí folklorní soubory, na které naváže novinka letošního ročníku – ve 20.30 hodin budou za zvuku bubnů a účasti tanečníků v historických kostýmech vysláni zbrojnoši mikulovského zámku do Vídně, aby z tamního vězení vysvobodili krále Václava IV. Ten společně se svou družinou v sobotu v pravé poledne projede Mikulovem na koni a pozdraví návštěvníky akce. Po jeho odchodu bude Náměstí opět patřit zpěvu a tanci nejen lidových souborů.

Souběžně s programem v centru města se bude odehrávat také program v areálu přírodního amfiteátru pod Turoldem. V pátek odpoledne se publiku představí mikulovské kapely a ve večerních hodinách vystoupí Aneta Langerová a Tatabojs. V sobotu budou na amfiteátru již od 12.30 hodin znít skladby kapel Hradišťan, Buty, AirFare, Horkýže Slíže, Gipsy.cz, Ready Kirken a Clou.

Novinkou letošního ročníku Pálavského vinobraní je nedělní program. Zatímco tradiční Mezinárodní přehlídka dechových hudeb „Zlatý hrozen“ se přesune na Náměstí, na amfiteátru vystoupí revivalové skupiny Elvis Presley, The Backwards, Jam & Bazar a Led Zeppelin.

V průběhu třídenního festivalu vína bude v zámecké zahradě rozloženo řemeslné tržiště a samozřejmě nebudou chybět stánky s burčákem. V Městském kině budou stejně jako vloni promítány české filmy za účasti herců a režisérů. Na neděli je připraven 2. výstup na Svatý kopeček, na jehož vrcholu proběhne losování o zajímavé ceny. V loňském roce se osvědčil také Mikulovský expres – zvláštní vlak vypravený na Pálavské vinobraní z Brna do Mikulova a zpět.

Návštěvníci slavnosti vína budou mít letos poprvé možnost rozbít své stany v hlídaném stanovém městečku.

Více v tiskové zprávě a programu - ke stažení na konci zprávy

{fotogalerie foto_aktuality_1299}

Soubory ke stažení

Tisková zpráva - pálavské vinobraní 2008 (doc)
doc, 82944
Program pálavského vinobraní 2008 (pdf)
pdf, 4528001

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína