Na zahájení Febiofestu přijede hvězdná delegace

Orlický deník, 8.4.2008

Svou účast přislíbili herci Kryštof Hádek, Miroslav Táborský i Václav Postránecký

Pardubice/Na slavnostní zahájení pardubické části prestižní filmové přehlídky Febiofest 2008, kterou v kině Dukla zítra od 20 hodin obstará nový český snímek Bobule, přijede hvězdná delegace!

Hvězdná delegace

'Svou účast na této akci přislíbili herci Kryštof Hádek, Miroslav Táborský, Václav Postránecký a Tereza Voříšková. Jsme moc rádi, že pozvání přijal i zakladatel Febiofestu Fero Fenič,' řekl jeden z pořadatelů pardubické části festivalu Tomáš Drechsler.

Příběh pojednává o mladém Honzovi (hvězda Tmavomodrého světa Kryštof Hádek), což je typický městský floutek. Jeho kamarád Jirka (Lukáš Langmajer) je podvodníček, který sice příliš rozumu nepobral, ale zase to skvěle umí s opačným pohlavím. Jednoho dne se Honza dozví, že jeho děda (Lubomír Lipský) je vážně nemocný. Rozhodne se mu splnit jeho životní sen - zaplatí mu výlet do světa a slíbí mu, že se zatím postará o jeho vinařství na Moravě. V tu chvíli ani netuší, že si splní i vlastní sen, že najde to, co dlouho hledal a po čem toužil

Nevinně o víně

Veselohra, jejíž podtitul zní 'nevinně o víně', láká diváky na vtipné dialogy, atraktivní prostředí i zajímavý mix známých a neokoukaných tváří.

Scénáristou a režisérem snímku je Tomáš Bařina. Tvůrce, který na sebe výrazně upozornil provokativní reklamou 'Bóbika', v komedii z prostředí moravských vinic konfrontuje idylický venkovský život s cynickými a pragmatickými obyvateli města. Zároveň nabízí i zajímavý pohled do světa vinařů a vinic.

'Vstupenky na tuto projekci jsou však již bohužel vyprodány,' sdělil Tomáš Drechsler.


TOMÁŠ DVOŘÁK

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína