Pozvánka na vinařské akce v březnu 2020

Milí vínomilci, chudobnou zimu za chvilku vystřídá očekávané jaro a vy vyrazíte na své oblíbené košty, se kterými se v tomto měsíci roztrhne pytel po celé vinařské Moravě i Čechách. A jaká budou vína ročníku 2019? Zatím se jeví jako výjimečná. Za jejich kvalitou stojí stabilní počasí, normální a vyrovnané srážky i teploty blížící se dlouhodobým průměrům. Chladnější noci v období vinobraní pak vdechly svěžest do aromatických látek budoucích vín. Máte se na co těšit!

Znovínský košt vín
6.-7. března, Znojmo, Loucký klášter
Ochutnávka znovínských ročníkových vín, pozdních sběrů, výběrů, ledových vín, úspěšných vín na tuzemských i světových výstavách, archivních i unikátních vín se koná v pátek 6. března od 16.00 do 21.00 hod. a v sobotu 7. března od 14.00 do 21.00 hod. ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě.

29. Výstava vín Kobylí
7. března, Kobylí, sokolovna

V sobotu 7. března od 10.00 hod. se v místní sokolovně uskuteční tradiční Výstava vín Kobylí. Můžete ochutnat na osm set vzorků nejen vinařů z Kobylí, ale i z širokého okolí z různých vinařských podoblastí a nemalým zastoupením slovenských vinařů. Srdečně zvou pořadatelé ZO ČZS Kobylí.

Promenáda červených vín
7. března, Velké Pavlovice, sokolovna
Jde o jedinou výstavu červených vín v České republice. Cílem soutěže je odborně zhodnotit červená vína od producentů z České republiky s důrazem na komplexní suchá červená vína.

Vinum Juvenale 2019 a Královna vín České republiky pro rok 2020
12. března, Brno, Kongresová hala OREAHOTEL Voroněž
Dne 12. března od 17.00 hod. se uskuteční vyhlášení soutěže mladých vín vyrobených v roce 2019. Součástí akce, která se koná pod záštitou ministra zemědělství ČR, hejtmana Jm kraje a primátorky Statutárního města Brna, je i korunování Královny vín ČR pro rok 2022.

Festival vína Žďár nad Sázavou
14. března, Ždár nad Sázavou, dům kultury
Pavel Bláha nás provede třetím ročníkem Festivalu vína, který se bude konat v sobotu 14. března od 13.00 do 19.00 hod. Ochutnávat a nakupovat víno budete moci od cca 20 vinařství, tj. přes 200 druhů vín.

30. výstava vín v Brně-Obřanech
21. března, Brno, orlovna, Hlaváčova 20
Tradiční košt hodnocených vzorků vín s předáváním cen favoritům výstavy a diplomů úspěšným vinařům. Občerstvení zajištěno, odpoledne cimbálová muzika. Čas konání: 10.00-18.00 hod.

Jarní Otevřené vinné sklepy Českého středohoří
21. březen, Třebívlice, Vičice, Chrámce a Březno, vinné sklepy a vinařství
Čeká na vás jedinečná příležitost objevit méně známá vinařství západní části Českého středohoří a u těch známých ochutnat nová vína. Akce je celodenní: 9.00-19.00 hod. a mezi jednotlivými vinařstvími je zajištěna kyvadlová doprava.

Snoubení vín a pokrmů
25. března, Valtice, Národní vinařské centrum, Centrum Excelence, Sobotní 1029

Víno a jídlo k sobě patří od nepaměti a když se ke skvělému jídlu přidá vynikající víno, tak se tyto zážitky nesčítají, ale násobí. Chcete-li umění správného párování ovládnout, je tento kurz určen právě vám! Teoretické principy si budete moci ověřit na spoustě praktických příkladů.

Slavnosti mandloní a vína
27.-29. března, Hustopeče, Dukelské nám.

V pátek pro Vás místní vinaři otevřou od 18 hodin své sklepy. V sobotu se promění Dukelské náměstí v jednu velkou gastro zónu. Svá nejlepší jídla zde představí vybrané restaurace a bistra a opět si buďte jistí, že všechny pokrmy budou mít společného jmenovatele - mandli!

47. Košt vín ve Vlčnově
28. března, Vlčnov, Klub sportu a kultury Vlčnov
Tradiční výstava vín s ochutnávkou. Začátek ve 14.00 hod. Vstupné 100 Kč. Součástí akce je ochutnávka vín různých vinařství České republiky i ze zahraničí. Vstupné zahrnuje ochutnávku všech vystavených vzorků!

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína