Moravská a česká vína zachutnala Kanaďanům

Tento týden byla odeslána zásilka moravských a českých vín do kanadské provincie – Prince Edward Island. Jde již o třetí podobnou zásilku a svá vína pro tento účel poskytlo hned deset tuzemských vinařství. Nejedná se tak o pouhou jednorázovou akci, ale o dlouhodobou prezentaci našich vín na kanadském trhu.

Víno_kanada

Celkem do Kanady odešlo na čtyřech paletách zhruba 200 kartonů vína a 30 bag in boxů určených pro prodej na místním prestižním dostihu. Se svými víny se zapojila vinařství Ludwig, Marcinčák, Válka, Jan Stávek, Kutná hora, Regina Coeli, Krásná Hora, Špalek, Vajbar a Lahofer. Jedná se tak zatím o největší dodávku moravských a českých vín do Kanady. Celá dodávka byla organizována a kompletována ve Vinařství Ludwig.

„Zájem je především o domácí odrůdy, ale i Ryzlinky a speciální kupáže, fortifikovaná, bio a oranžová vína. Výhodou pak jsou získaná ocenění především z amerických soutěží, kde se našim vínům v poslední době opravdu daří. Z minulé dodávky měl největší úspěch Müller Thurgau z vinařství Lahofer, Neuburské, výběr z cibéb z vinařství Ludwig a oranžové víno z Kutné Hory,“ sdělila Liana Hrabálková, viceprezidentka Svazu vinařů ČR a marketingová ředitelka Vinařství Ludwig.

Na tuto zatím největší dodávku naváže pravidelný vývoz, kdy každý měsíc poputuje jedna dodávka do provincie Prince Edward Island, třikrát ročně do Nového Skotska a v jednání je také dodávání do velké společnosti v Ontariu. Jakmile se uvolní hranice bude další snaha směřovat k osobní prezentaci vín na některém z kanadských veletrhů a to za podpory Ministerstva zemědělství ČR z titulu 9Hb. a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu PROPED.

Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Ottawě, Honorárním konzulátem ČR v Charlottetown a Svazem vinařů České republiky vyhlásilo na podzim roku 2019 program na podporu ekonomické diplomacie ČR, který je zaměřený na uvedení a prezentaci moravských a českých vín na kanadském trhu v provincii Prince Edward Island. Původním iniciátorem byl hlavně pan Jan Kubačka z Velvyslanectví ČR v Ottawě a společnost Viavini. Největší díl práce v Kanadě odvedli Brenda a John Steinsky, kteří založili společnost Bites and Vines Czech Imports, aby pomohli moravským a českým vínům do Kanady. John Steinsky je hrdý na svůj český původ, protože se narodil v Kanadě českým rodičům.

Více informací naleznete na www.svcr.cz

Soubory ke stažení

TZ - Moravská a česká vína zachutnala Kanaďanům
docx, 85511

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína