Královopolské vinobraní

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O akci

Pátek od 16.00 hod., sobota od 14.00 hod. Každou hodinu se v průběhu slavnosti konají společné degustace, které jsou pro návštěvníky akce zdarma. Slavnost se koná na počest Jana Jindřicha Lucemburského, moravského markraběte, který se ve 14. stol. významným způsobem zasloužil o rozvoj vinohradnictví
  • Datum
    6. září 2024 - 7. září 2024
  • Město
    Brno
  • Popis místa
    park na Slovanském náměstí v Králově Poli

Kontakty

Další popis

Královopolské vinobraní je kulturně společenská akce pořádaná v duchu historických tradic Králova Pole s odkazem na období významného vzestupu Králova Pole souvisejícího se založením kartuziánského kláštera ve 2. polovině 14. století a k připomínce jeho zakladatele Jana Jindřicha Lucemburského, moravského markraběte, který významným způsobem přispěl také k rozvoji vinohradnictví na Moravě. Z těchto tradic také vychází zaměření akce na prezentaci různých produktů, především burčáků a moravských vín z vinařských podoblastí vinařské oblasti Morava.
V průběhu slavnosti se koná série společných degustací, které jsou pro návštěvníky této akce zdarma. V soutěžích je možné vyhrát spoustu krásných a hodnotných cen a návštěvníci starší 18-ti let pak mohou vyhrát i účast při sabráži sektů.

Při příležitosti připomínky 100. výročí narození prof. Ing. Viléma Krause, CSc., legendy českého a moravského vinařství, se v rámci doprovodného programu můžeme těšit také na výstavu se zaměřením na historií vinařství, přednášky a exkluzivní ochutnávky celé řady vzorků odrůd spojených s osobností prof. Viléma Krause, který podobně jako Jan Jindřich Lucemburský již o pár století dříve, přichází z Mělníku až na Moravu, kde se významným způsobem zasloužil o rozvoj vinařství a vinohradnictví.

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše akce?
Přidat akci
Potřebujete upravit údaje u této akce?
Upravit akci

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína