Degustace vín vinařství U Kostela z Polešovic

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O akci

Degustace proběhne od 19.00 do 22.00 hodin. Cena degustace 300 Kč. Počet míst na sezení je omezen, místa je nutno závazně rezervovat na tel. čísle: 732 352 889, nebo na e-mailu: semeradb@seznam.cz.
  • Datum
    12. března 2024
  • Město
    Brno
  • Popis místa
    Castellana trattoria, ul. Novobranská 4

Kontakty

Další popis

Vinařství U Kostela Polešovice vstoupilo ve známost všem milovníkům, ctitelům a přátelům lahodného moku v roce 2011. Od samého počátku je jejich filosofií přivádět vína na svět s něžností, hýčkat je v průběhu mládí a utužit charakter při dospívání tak, aby láska do nich vložená působila na naše zákazníky a ti se do nich navždy a bez výhrad zamilovali.

První písemná zmínka o tomto místě, kde vinařství působí, se váže k roku 1220. Obec v té době patřila nově založenému cisterciáckému klášteru na Velehradě. Již v jeho počátcích mniši zakládali vinohrady a pěstovali mnohé odrůdy vinné révy. Nejstarší doložená zmínka o polešovickém vinohradnictví pochází z roku 1454. Ne náhodou lze na znaku Polešovic spatřit vinný hrozen.

V současné době vinařství vlastní zhruba 49 ha vinohradů, ze kterých ovšem většinu produkce dodává řadě vinařství. Pouze vybrané hrozny z nejlepších poloh jsou zpracovávány ve vinařství v limitovaných šaržích přívlastkových vín. Spolupracuje také s několika prvotřídními pěstiteli vinné révy z blízkého okolí, díky čemuž je zaručena prvotřídní kvalita hroznů ručně sklízených z nejlepších tratí obcí Polešovice, Ořechov, Boršice a Moravská Nová Ves.

Odrůdová skladba vinařství je poměrně široká. Velmi kvalitní vína se vyrábí ze všech odrůd rodiny rulandských a Ryzlinku rýnského. Nelze také opomenout Muškát moravský, který vděčí za svůj původ šlechtitelské stanici v Polešovicích. Červená vína vinařství vyrábí především z odrůd Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Frankovka a Dornfelder.

V neposlední řadě se vinařství také zabývá kupážováním a výrobou různých cuvée. Podíl bílých odrůd vůči modrým je zastoupen 70% : 30%.

V současnosti je roční produkce vinařství 40 000 lahví přívlastkového vína podle vyzrálosti hroznů. Při této produkci je možné klást skutečný důraz na kvalitu produkovaných vín a podle slov technologa se s nimi doslova mazlit.

Přijďte tedy ohodnotit kvalitu vín tohoto vinařství.

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše akce?
Přidat akci
Potřebujete upravit údaje u této akce?
Upravit akci

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína