Degustace vín rodinného vinařství Jindřicha Kadrnky z Březí

Navštívené
Chci navštívit
Oblíbené

O akci

Vína a vinařství nám představí osobně Jindřich Kadrnka.
Degustace proběhne od 19.00 do 22.00 hod.
Cena degustace 250 Kč.
Počet míst je omezen, místa je nutno závazně rezervovat na tel. čísle 732 352 889 či na e-mailu semeradb@seznam.cz.
  • Datum
    4. června 2019
  • Město
    Brno
  • Popis místa
    Castellana trattoria, Novobranská 4

Kontakty

Další popis

Rodinné vinařství Jindřich Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se Jindřichova rodina věnuje již řadu let, je již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje. Ve vinici a ve sklepě Jindřich pracoval již od dětství, ale jeho prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo jeho první zaměstnání v roce 2001, kdy nastoupil do firmy Mikrosvín Mikulov, kde získal mnoho zkušeností a vědomostí. Následně pracoval ve vinařství Galant Mikulov. Taktéž spolupracoval se známým vinařem Zdeňkem Peřinou z Klentnice. Asi nejvíce se dostal do povědomí ve Vinařství Volařík Mikulov, kde pracoval jako vinohradník vinařství.
Ve svém rodinném vinařství se snaží produkovat špičkový hrozen, protože věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Je kladen důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Ve vinařství pěstuje odrůdy pro tuto oblast typické, ale i nové odrůdy, kterým věří, že můžou být kvalitativně na vysoké úrovni. Jsou to Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd to je Merlot. Své špičkové hrozny vysoké kvality pěstuje na známých viničních tratích Mikulovska a to Ořechová hora a Liščí vrch v katastru vinařské obce Březí. Malé množství kvalitních hroznů i nakupuje.
Toto vinařství produkuje nádherná vína ve své rodinné sérii Family – Barborka, Jindřich a Marcela. V současné době vinařství produkuje krásná vína z dřevěných sudů jako je Veltlínské zelené, Chardonnay a Ryzlink rýnský. Vinařství se v současnosti prezentuje jako moderní a perspektivní moravské vinařství, produkující nádherná vína, do kterých vinař vkládá svoje srdce.
Přijďte tato skvělá vína ochutnat.

Navštívené
Chci navštívit
Chybí vám zde vaše akce?
Přidat akci
Potřebujete upravit údaje u této akce?
Upravit akci

Vinařské novinky do schránky

Každý týden vám pošleme aktuality ze světa vína